LR-Installation i Växjö

Ljungadalsgatan 17
352 46 Växjö

Telefon VS (Växel): 0470-700650
Telefon Westmans (Växel): 0470-22467
E-post: Kundtjänst

VVS, Elektriker, Rörmokare i Växjö

Välkommen till LR-installation AB. Vi finns i Växjö, Kalmar, Karlskrona, Oskarshamn och Mönsterås, vilket gör oss till ett oslagbart alternativ i östra Småland och Blekinge när det kommer till aktörer inom VVS, elektriker och rörmokare. Vi bedriver entreprenad inom el, vatten, värme och sanitet, samt försäljning av el- och VVS-artiklar från egna butiker, vilket gör oss lättillgängliga och heltäckande gentemot våra kunder. Med andra ord kan våra elektriker och rörmokare utföra det mesta inom sina kompetensområden och detsamma gäller för VVS.

Lång erfarenhet av VVS, elektriker och rörmokare

Vår verksamhet har rötter från tidigt 1900-tal och sedan dess har vi samlat på oss ovärderlig erfarenhet och kompetens som kommer till användning i vår vardag. Vi är säkra på att just detta är en av huvudanledningarna till att vi har kunder i alla målgrupper, från privatpersoner, företag och kommuner. Det innebär även en trygghet för dig som kund då våra medarbetare vet vad som krävs för att möta just dina behov och önskemål. Om du har funderingar eller frågor rörande VVS, elektriker eller rörmokare är du varmt välkommen att kontakta oss redan idag så gör vi vårt bästa för att hjälpa dig.

VS - EL - KYLA

Jonas Grip
Arbetsledare i Moheda
jonas.grip@lr-installation.se
Tel: 0470-700658
Monica Lundquist
Ekonomi / Administration
monica.lundquist@lr-installation.se
Tel: 0470-700 653
Andreas Roos
Avdelningsansvarig
andreas.roos@lr-installation.se
Tel: 0470-700 654
Mob: 070-9722558
Gustav Ottosson
Arbetsledare VS och kyla / Säljare värmepumpar
gustav.ottosson@lr-installation.se
Tel: 0470-700 652
Mob: 072-9917649

Westmans Storkök

Mikael Moskog
Arbetsledare
mikael.moskog@lr-installation.se
Tel: 0470-73 96 15
Mob: 0708-583351
Andreas Roos
Avdelningsansvarig
andreas.roos@lr-installation.se
Tel: 0470-700 654
Mob: 070-9722558
Thomas Dahl
Projektering/Installation/Försäljning
thomas.dahl@lr-installation.se
Tel: 0470-739 618
Mob: 0708-583358
Anette Stark
Ekonomi/Administration
anette.stark@lr-installation.se
Tel: 0470-739 616
Mob: 070-8583352